საქართველო–აღმოსავლეთ დასავლეთის ჩქაროსნული ავტომაგისტრალი – A/B
საქართველომ (შემდგომში მსესხებელი) ევროპის საინვესტიციო ბანკისაგან მიიღო სესხი (შემდგომში ,,ბანკი“) საქართველო აღმოსავლეთ–დასავლეთის ჩქაროსნული ავტომაგისტრალი ა/ბ პროექტის განსახორციელებლად. მოწვევა საერთაშორისო ტენდერში მონაწილეობის მისაღებად უკავშირდება კონტრაქტს E60 ავტომაგისტრალის სამტრედია–გრიგოლეთი გზის მონაკვეთის მშენებლობისათვის კმ 42+000 – კმ 51+570 (ლოტი IV)
კონტრაქტი მოიცავს სამტრედია–ლანჩხუთი–გრიგოლეთის ოთხზოლიანი ავტომაგისტრალის მშენებლობას, რომლის მთლიანი სიგრძე შეადგენს 9.57 კმ–ს. ავტომაგისტრალის პროექტი მომზადდა და გზა აშენდება საქართველოსა და TEM სტანდარტების შესაბამისად.

Georgia (hereafter referred to as “the Borrower”) has received a loan from the European Investment Bank - EIB (hereafter referred to as “the Bank”) - towards the cost of the Georgia East West Highway – A/B Project. This International Invitation for Tenders relates to the contract for Construction of Samtredia-Grigoleti Road Section Km 42+000 – Km 51+570 of E-60 Highway (Lot IV)
This contract will include the new construction of four-lane Samtredia-Lanchkhuti-Grigoleti Highway with the total length of 9.57 km. The Highway is designed and shall be constructed in accordance with the Georgian standard and TEM standard.